Global Village

12am – 1am

Habib Massad

Deadly Beats

1am – 2am

Sexy Beast

Jazz Made in Australia

2am – 3am

Paula Langlands

The Phantom Dancer

3am – 4am

Greg Poppleton

Spotlight

4am – 5am

Kev Walsh

Good Morning Country

5am – 7am

Kevin Walsh, Georgie Cadwallader, and Kylie Adams-Collier

Monday Breakfast

7am – 9am

Michelle Greany

Mind Waves

9am – 10am

Paris Brooke

The Quiet Carriage

10am – 10:30am

Paul J Laverty

Cinemascape

10:30am – 11am

David Michael Brown and the Team

Repeats or Music

11am – 12pm

Eclectric Lady Land

12pm – 2pm

Kathi Blomer

Let The Bands Play

2pm – 3pm

Gordon McKenzie

Under The Milky Way

3pm – 4pm

Rosy Morton

Arts Alive

4pm – 5pm

Various Presenters

The Magic Show

5pm – 7pm

Michelle Greany

Amrap Radio Show

7pm – 8pm

Lachlan Wyllie

It’s Time

8pm – 9pm

William Brougham and Barry McKay

Aussie Music Weekly

9pm – 10pm

Jason NODDY Velleley

New Release Show

10pm – 11pm

Chris Cobcroft

The Cut

11pm – 12am

The Wicked Bandit

The Bohemian Beat

12am – 1am

Riddhi

Tiki Lounge

1am – 3am

Seth Jordan

Hot, Sweet & Jazzy

3am – 4am

A Breathe of Fresh Air

4am – 5am

Sandy Kaye

Good Morning Country

5am – 7am

Kevin Walsh, Georgie Cadwallader, and Kylie Adams-Collier

Tuesday Breakfast

7am – 9am

Mark Keating

The Documentary

9am – 9:30am

BBC World Service

World in Progress

9:30am – 10am

Anke Rasper and Sarah Steffen

Music, Mothers & Others

10am – 10:30am

Liz and Sue

Small Business Banter

10:30am – 11am

Michael Kerr and David Gregory

Healthy Living Show

11am – 12pm

Michelle Greany

Rural News

12pm – 12:30pm

Various Presenters

Living Planet

12:30pm – 1pm

Deutsche Welle

Listen to Older Voices

1pm – 1:30pm

Accent of Women

1:30pm – 2pm

Jiselle Hanna and Ayan Shirwa

Baroque and More

2pm – 4pm

Lester Sturgess

Primary Perspective

4pm – 5pm

Various Presenters

The Wire

5pm – 5:30pm

Various Presenters

National Radio News

5:30pm – 6pm

Various Presenters

Radioactive

6pm – 6:30pm

Mara Bonacci, KA Garlik, Emma Crunch, AC Hunter, Michaela Stubbs & Lavanya Pant

Real World Gardener

6:30pm – 7pm

Sue Hines

Checkpoint

7pm – 8pm

Luke Mitchell

All The Best

8pm – 8:30pm

Various Presenters

Fierce

8:30pm – 9pm

The Breeze

9pm – 10pm

John Diegan

Roots & Reggae Show

10pm – 11pm

Sista Selecta

Beale Street Caravan

11pm – 12am

Pat Mitchell Worley

Jam Pakt

12am – 1am

Jonzy

New Release Show

1am – 2am

Chris Cobcroft

New York Jazz

2am – 4am

Tom Parker

Under African Skies

4am – 5am

David Barr

Good Morning Country

5am – 7am

Kevin Walsh, Georgie Cadwallader, and Kylie Adams-Collier

This & That

7am – 9am

Laurie Hamilton

Something Different

9am – 10am

Wally Who

Blast From the Past

10am – 12pm

Wally Who

From Little Things

12pm – 1pm

Tricia Hiley

Jukebox Jamboree

1pm – 2pm

Doctor Fred

Extras

2pm – 3pm

Various Presenters

Repeats or Music

3pm – 4pm

Diffusion

4pm – 4:30pm

Ian Woolf

Lost in Science

4:30pm – 5:30pm

Chris Lassig, Stuart Burns and Claire Farrugia

The Wire

5pm – 5:30pm

Various Presenters

National Radio News

5:30pm – 6pm

Various Presenters

Stick Together

6pm – 6:30pm

Annie McLoughlin, Rebecca Maes & Tilde Joy

Jailbreak

6:30pm – 7pm

New York Jazz

7pm – 9pm

Tom Parker

Amrap Radio Show

9pm – 10pm

Lachlan Wyllie

45RPM

10pm – 12am

Wes Jay

Pop Heads

12am – 1am

Jane Arakawa and Roddy Lee

Roots & Reggae Show

1am – 2am

Sista Selecta

A Jazz Hour

2am – 3am

Barry O’Sullivan

Let The Bands Play

3am – 4am

Gordon McKenzie

Beale Street Caravan

4am – 5am

Pat Mitchell Worley

Good Morning Country

5am – 7am

Kevin Walsh, Georgie Cadwallader, and Kylie Adams-Collier

Thursday Breakfast

7am – 9am

Mike Webb

Anything Goes

9am – 11am

Mike Mcoota

Repeats or Music

11am – 12pm

Rural News

12pm – 12:30pm

Various Presenters

Healthy Conversations

12:30pm – 1:30pm

Tricia Hiley & Dr Sara

Lost in Science

1:30pm – 2pm

Chris Lassig, Stuart Burns and Claire Farrugia

Jazz Made in Australia

2pm – 3pm

Paula Langlands

Thanks For The Memory

3pm – 5pm

Mervyn Kimm

The Wire

5pm – 5:30pm

Various Presenters

National Radio News

5:30pm – 6pm

Various Presenters

Global Village

6pm – 7pm

Habib Massad

Word For Word

7pm – 8pm

Democracy Now

8pm – 9pm

Amy Goodman & Juan Gonzalez

Spotlight

9pm – 10pm

Kev Walsh

Off The Record

10pm – 11pm

Brian Wise

Contact

11pm – 12am

Andrew Lambkin

Pop Heads

12am – 1am

Jane Arakawa and Roddy Lee

Definition Radio

1am – 2am

K-man

The Breeze

2am – 3am

John Diegan

In a Sentimental Mood

3am – 4am

Dirt Music

4am – 5am

Stuart Coupe

Good Morning Country

5am – 7am

Kevin Walsh, Georgie Cadwallader, and Kylie Adams-Collier

Poet’s Day Brekky

7am – 9am

Sue Hines

Vision Australia Hour

9am – 10am

Various Presenters

Friday Brunch

10am – 11am

Maree Webb

Rural News

12pm – 12:30pm

Various Presenters

Science Unscripted

12:30pm – 1pm

Deutsche Welle

Women on Line

1pm – 2pm

Amy McMurtrie, Emma Hart, and Iris Lee

The Good, The Bad, The Ugly

2pm – 4pm

Margo Harrison & Leo

Something Old, New, Borrowed and Blue

4pm – 6pm

Mike Amos

Utopian Ex Spectator

6pm – 7pm

Brodie & Airly

Definition Radio

8pm – 9pm

K-man

Urban Meltdown

9pm – 10pm

Afro Turn-Up

10pm – 11pm

Kix

Deadly Beats

11pm – 12am

Sexy Beast

Amrap Radio Show

12am – 1am

Lachlan Wyllie

Live Delay

1am – 2am

Scott Mercer

Contact

2am – 3am

Andrew Lambkin

Aussie Music Weekly

3am – 4am

Jason NODDY Velleley

Chimes

4am – 5am

Paul Gough

Scrambled Eggs Brekky

8:30am – 9am

Sue Hines

Real World Gardener

9am – 9:30am

Sue Hines

Sisters of Soul

10am – 12pm

Maggie Langdon

Easy Listening

12pm – 4pm

Wally Who

Music is the Doctor

4pm – 6pm

Warwick Driscoll

Tecka’s Rock & Blues Show

12am – 2am

Tecka

Beale Street Caravan

2am – 3am

Pat Mitchell Worley

It’s Time

3am – 4am

William Brougham and Barry McKay

Bluesbeat

4am – 5am

Geoff Pegler

Not Radio Church

8am – 10am

Don Ashby

Uptown Sunday Morning

10am – 12pm

Mark Keating

Hot, Sweet & Jazzy

12pm – 1pm

Recorded Live

1pm – 1:30pm

John Robinson

Ultima Thule

1:30pm – 2pm

Ultima Thule

From The Concert Hall

2pm – 4pm

Lester Sturgess

The Chill

4pm – 5pm

Corey Barnett

Chimes

5pm – 6pm

Paul Gough

Concert Hour

6pm – 7pm

Rick Fulker

Fine Music Live

7pm – 8pm

Various Presenters

Hit Parade of Yesterday

8pm – 9pm

Tiki Lounge

9pm – 11pm

Seth Jordan

Live Delay

11pm – 12am

Scott Mercer